Srovnání robotů KitchenAid Artisan 5KSM150, 5KSM7580 a 5KSM6521

srovnání robotů ArtisanMagazín > Články a zajímavosti

Kuchyňské roboty z řady Artisan jsou určené především do domácnosti, ale samozřejmě mají dost síly i na práci v malé cukrárně, nebo podobném gastronomickém zařízení. Pojďme si srovnat jejich klíčové parametry a podívat se na přehlednou tabulku.
 

Kuchyňský robot Artisan 5KSM150

Kuchyňský robot Artisan 5KSM150 je v naší nabídce jediný model s výkyvnou hlavou. Nabízí 5 l nerezovou pracovní nádobu a důstojný tichý provoz daný silným motorem, precizními převody a solidním tělem robotu z kovového odlitku. Pokud do domácnosti hledáte něco, co přežije dvě tři lidské generace, je to právě tento robot.

Standardním vybavením robota je kromě zmíněné nerezové mísy i šlehací metla, plochý šlehač a hnětací hák, poslední dvě s nepřilnavou nylonovou povrchovou úpravou, která dobře odolává mytí v myčce.

Výkon a životnost robota Artisan bohatě překračuje potřeby domácí kuchyně a často ho tak najdete i v profi gastronomickém provozu malých cukráren. I když je to samozřejmě možné, raději bychom doporučili některý z vyšších modelů, které jsou pro náročné podmínky ve výrobě potravin přímo navržené.

Svislé nástroje se v pracovní míse pohybují planetárním způsobem - svislá hřídel opisuje kruh a na ní se otáčí míchací, šlehací nebo hnětací nástroj. Tvar mísy, nástrojů a planetární pohyb jsou spolu zárukou velmi rychlé a efektivní práce, která je pro všechny roboty KitchenAid charakteristická.

Na horizontální hřídel v hlavě přístroje je možné připojit širokou škálu doplňkových zařízení.

Kuchyňský robot Artisan 5KSM7580

Model Artisan se zdvižnou pracovní mísou je rozhodně nejsilnějším robotem určeným pro domácnost široko daleko. Pracovní nádoba s objemem 7 l pojme najednou třeba i 4,5 kg těsta a rozhodně ho tak doporučujeme do domácností, kde se pravidelně peče domácí chleba.

Robustní motor s výkonem 1,3 koňské síly - 970 W je zárukou velmi hladkého a tichého chodu, je dimenzován tak, že nikdy nemusí jít do krajních otáček, což oceníte právě v nízké hlučnosti a delší životnosti přístroje.

Standardním vybavením je průhledný plastový plnící kryt, šlehací metla, hnětací hák a plochý šlehač. Všechny tři posledně zmíněné nástavce jsou vyrobené z leštěné nerezové oceli a při jejich mytí v myčce doporučujeme pečlivé usušení, aby si zachovaly svůj hladký povrch.

I když má tento model po stránce výkonu a kapacity všechny parametry i pro profesionální gastronomický provoz, přesto bysme doporučili spíš modely Heavy Duty nebo Professional kvůli většímu počtu bezpečnostních pojistek a masivnější konstrukci vhodné pro nepřetržitý provoz.

 


 

Kuchyňský robot Artisan 5KSM6521

Identický model kuchyňského robota, jako je předchozí Artisan 5KSM7580, pouze se skleněnou pracovní mísou v základu. Toto vylepšení ocení všichni, kdo chtějí dát potraviny ve stejné nádobě do lednice, sklo narozdíl od nerezové oceli nepřijímá žádné pachy a nereaguje s jídlem ani po několika dnech.

Standardním vybavením kromě 7 l velké skleněné nádoby je šlehací metla, plochý šlehač a hnětací hák, všechny vyrobené z leštěné nerezové oceli. Doporučujeme ruční sušení, pokud používáte myčku.

 

Srovnání robotů podle technických parametrů a vlastností

Videa pro každý zmíněný model:

 

Artisan 5KSM150

Artisan 5KSM7580

Artisan 5KSM6521

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
» Doporučte nás!

Provozovatel

HOMEWARE s.r.o.
Syrovice 349
664 67 Syrovice

Tel.: +420 725390797
E-mail: obchod@homeware.cz
HOT-LINE

tajine

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek:

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.