Srovnání robotů KitchenAid Heavy Duty 5KPM5 / 5KSM7591 a Professional 5KSM7990

srovnání kuchyňských robotů heavy duty a professionalMagazín > Články a zajímavosti

Kuchyňské roboty KitchenAid Heavy Duty a Professional jsou určené pro komerční využití v gastronomickém provozu, a jsou podle toho i stavěné. Který z nich bude ideální zrovna pro vaši firmu? Přehledný výčet všech parametrů a výhod, srovnávací tabulka.

Ve všech případech se jedná o roboty určené výhradně pro komerční využití. K tomu se váže ze zákona i záruční lhůta 1 rok místo dvou let, které jsou běžné pro soukromé spotřebitele. Vyberte si podle velikosti pracovní nádoby, možnosti připojení profesionální řady doplňkových zařízení a existence bezpečnostních prvků.

Kuchyňský robot Heavy Duty 5KPM5

Robot Heavy Duty 5KPM5 je nejmenší z profi robotů KitchenAid, které jsou určené pro gastronomický provoz. 5l pracovní nádoba je sice stejně velká, jako u domácích robotů Artisan 5KSM150, ale uložení nádoby na konzolích a větší stabilita masivního těla dovoluje pracovat s větší hmotností surovin.

Standardním vybavením je kromě zmíněné nerezové mísy i průhledný plastový plnící kryt, který jednak brání prášení při míchání, jednak umožňuje bezpečné dolévání za chodu. V základním balení najdete i šlehací metlu, plochý šlehač a hnětací hák, poslední dvě jmenované s nylonovým povrchem, který je nepřilnavý a vhodný do myčky.

Do horizontálního vývodu můžeme k hřídeli připojit veškeré zařízení pro tento model a všechny modely Artisan pro domácnost.

 

Kuchyňský robot Heavy Duty 5KSM7591

Větší ze dvou nabízených robotů Heavy Duty 5KSM7591 nabízí větší pracovní mísu (7 l objem) a rovněž je určený pro gastronomický provoz. Stejně jako předchozí model má pracovní nádobu uloženou na konzolích, které se na správné polohy nastavují kovovou pákou. Opět se můžete spolehnout na stabilitu a tichý chod, obě pramenící ze solidní celokovové konstrukce.

Robot je rovněž vybaven plnícím průhledným krytem a v základu najdete v krabici šlehací metlu, plochý šlehač a hnětací hák. Rovněž u tohoto modelu jsou kryté nepřilnavou vrstvou nylonu, která snese mytí v myčce. Tvar a velikost nástrojů se nicméně liší od nižších modelů právě kvůli velikosti pracovní nádoby.

Horizontální hřídel u tohoto modelu dovoluje připojení všech zařízení z nižších produktových řad pro domácnost, ale i profesionálních zařízení pro modely Heavy Duty a Professional.

 

Kuchyňský robot Professional 5KSM7990

Model Professional 5KSM7990 je špičkou nejen ve své třídě, ale i v nabídce robotů KitchenAid. Motor s výkonem 970 W je sice identický s vyšší řadou robotů Heavy Duty, tento robot je ale vybaven bezpečnostními doplňky, které vyžaduje náročná práce v gastronomickém zařízení. Samozřejmostí je 7l pracovní nádoba na zdvižných konzolích.

Chybí průhledný plastový plnící kryt a je nahrazen drátěným košem, který efektivně brání zachycení oděvů nebo zranění rukou. Drátěný kryt je doplněn nerezovou plnící násypkou a brání spuštění robotu, pokud nesedí přesně na svém místě. Za povšimnutí stojí i bezpečnostní tlačítko rychlého vypnutí, které je velké a výrazně červené - na boku přístroje.

Standardní nástroje - šlehací metla, plochý šlehač a hnětací hák jsou nyní vyrobené z nerezové oceli a jejich mytí v myčce s agresivním prostředkem vyžaduje ruční usušení, aby neztratily svůj lesk a hladký povrch.

 

Srovnání profi robotů podle technických parametrů a vlastností

 

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
» Doporučte nás!

Provozovatel

HOMEWARE s.r.o.
Syrovice 349
664 67 Syrovice

Tel.: +420 725390797
E-mail: obchod@homeware.cz
HOT-LINE

tajine

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek:

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.