RECEPTY

Sbíráme nejrůznější zajímavé recepty, pro naše potěšení a vaši inspiraci, ale i pro lepší pochopení funkce a možností některých výrobků, které prodáváme.

Naše nejnovější recepty:


margarita receptDomácí Margarita z čerstvých pomerančů

Léto nám sice ukazuje záda, ale ta jsou zatím pěkně opálená. Vzhledem k místnímu paradoxu, kdy obliba citrusů roste na podzim, si můžeme pocit z léta pěkně prodloužit například s koktejlem Margarita z čerstvých pomerančů. Takže využijte teplého odpoledne na terásce a vyrobte si chuť léta s kuchyňským robotem KitchenAid.

 

masové knedlíčky Kimchi receptMasové knedlíčky Kimchi

Dnes se podíváme na jednu korejskou specialitu, kterou ovšem navzdory exotickému původu v různých variacích najdete i v evropských kuchařkách. Knedlíčky s náplní z mletého vepřového smíchaného s tofu a pikantní zeleninovou směsí. Pálivost lze regulovat, takže se nebojte.

 

recept na domácí zmrzlinuRecept na domácí zmrzlinu Thai Tea

Dneska si uděláme něco opravdu super. Zmrzlinu z thajské čajové směsi, která voní i chutná dálkami, zejména je-li zjemněná kondenzovaným mlékem. Počasí se třeba umoudří a jaro konečně začne, takže nám osvěžující čajová zmrzlina udělá dobře.

 

křupavý bramborák receptJak na křupavý bramborák

Bramborák je tradiční české, ale také německé a rakouské jídlo, které ovšem stěží potkáte kdekoliv jinde. Není u nás pravděpodobně kuchařka, která by bramborák neuměla, ale věřte nebo ne, jsou tu i triky, které ho udělají chutnější a hezčí. Takže ať už se chystáte na svůj první bramborák, nebo z nudy hledáte víc inspirace, přejem příjemné počtení.

 

recept na velikonoční mazanecRecept na mazanec s rozinkami

Tradiční velikonoční mazanec je vlastně takový sladký chléb s rozinkami a rumem, s křupavou sladkou kůrkou. Patří neodmyslitelně k jarním svátkům a i když se dá koupit prakticky ve všech pekárnách, byla by rozhodně škoda si ho neupéci doma. Jak to tedy udělat, aby byl tak akorát?

 

makové buchty receptHovězí guláš, houskový knedlík

Kdo v sobotu ráno nesnídal babiččiny kynuté buchty s mákem, tvarohem nebo povidlím, neměl dětství. Plný pekáč buchet dokázal provonět celý dům a byl jedním z mnoha důvodů, proč byl víkend u babičky lepší a hezčí, než víkend s rodiči doma. Kynuté buchty zůstaly pohříchu doménou babiček, přitom nejsou nijak složité.

 

hovězí guláš s knedlíkem receptHovězí guláš, houskový knedlík

Jedno z nejklasičtějších a nejoblíbenějších jídel, hlavně v hospodách, ale i doma. Řekli byste - obyčejný guláš. Ale kdo nezná pár fíglů, vždycky bude jíst jen vařené maso s knedlíkem a nepozná ten koncert chutí. Přidáme i recept na houskový knedlík!

 

kapr na modro vánoční receptVánoční kapr na modro

Jakkoliv je kapr neoddiskutovatelně nejoblíbenější vánoční rybou, ve variantě na modro ho pohříchu zdaleka neochutnal každý. A je to škoda, protože se jedná o jídlo velmi chutné a přitom maximálně dietní. Strouhanku, mouku a vajíčka tentokrát necháme stranou, protože budeme rybu vařit. Místo toho si s předstihem ověřte, že doma máte jablečný ocet a dostatek kořenové zeleniny na vývar.

 

kváskový chléb receptDomácí chleba z kvásku

Doma pečený chléb se stává díky návratu k tradicím a snahou o zdravý životní styl velmi oblíbeným. Můžeme jej upéct klasicky z kvásku nebo snadněji z droždí. Chléb hraje ve středoevropské výživě velmi důležitou roli a je s podivem, že si ho většinou všichni kupujeme. Na poprvé není nikdo mistrem, jen se nenechte odradit, postup je ve skutečnosti jednoduchý.

 

Hummus receptHummus, zdravá pomazánka z cizrny

Tato dobrota z cizrny, skvělý zdroj vitamínů a minerálů, u nás zdaleka není tak známá, jak by si zašloužila. Jak si doma hummus připravit, pochutnat si a případně pohostit i přátele?

Podívejme se na jeden vybraný recept.

 

odvar ze zázvoru receptJak na nachlazení pomocí zázvoru

Nastydnout se v létě je za trest. Všechno, co pomáhá v nejhorších zimních plýskanicích, a co je navíc s prokřehlým tělem příjemné, je v létě naprosto nemyslitelné. Nevadí. S využitím odšťavňovače si uděláme medicínu ze zázvoru, citronu a medu. Pije se klidně studená, což v létě oceníte.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
» Doporučte nás!

Provozovatel

HOMEWARE s.r.o.
Syrovice 349
664 67 Syrovice

Tel.: +420 725390797
E-mail: obchod@homeware.cz
HOT-LINE

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek:

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.